کد خبر: 529

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۱ - ۹:۳۶

ارجاع بیماران درمانگاه تک تخصصی قلب برای دریافت خدمات تخصصی، به بیمارستان مدرس انجام شد

س از برپایی درمانگاه تک تخصصی قلب در منطقه ۱۴ تهران، با تلاش بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ۲۸ بیمار قلبی برای دریافت خدمات تخصصی به بیمارستان مدرس ارجاع داده شدند. به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درمانگاه رایگان تک تخصصی قلب با عنوان شهدای مدافعان حرم و شهدای آتش‌نشانان در منطقه ۱۴ […]

س از برپایی درمانگاه تک تخصصی قلب در منطقه ۱۴ تهران، با تلاش بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ۲۸ بیمار قلبی برای دریافت خدمات تخصصی به بیمارستان مدرس ارجاع داده شدند.
به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درمانگاه رایگان تک تخصصی قلب با عنوان شهدای مدافعان حرم و شهدای آتش‌نشانان در منطقه ۱۴ تهران به مدت دو روز برگزار شد.

خدمات قلبی توسط کادر درمانی بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در مدرسه شهید غلامی و در محله محلاتی تهران به همشهریان عزیز ارائه شد.

افراد معرفی شده برای دریافت خدمات از پایگاه‌های بسیج، شهرداری، بهزیستی و خانه‌های سلامت منطقه ۱۴ تهران بودند و با اعلام قبلی خدمات غربالگری برای ۱۲۰۰ نفر از افراد معرفی شده انجام شد، سپس این افراد در روزهای۱۸ و ۱۹ مرداد ماه خدمات لازم را دریافت کردند.

در مراحل ارائه ویزیت رایگان با سید موسی موسوی، کارشناس آی سی یو بیمارستان شهید مدرس به گفت‌وگو نشستیم.

وی درباره حضور خود در این درمانگاه تک تخصصی گفت: بنده سومین بار است که در ویزیت رایگان بیماران مشارکت می‌کنم و به دلیل اینکه این امور در مناطق محروم انجام می‌شود، به این کار علاقمند هستم و هرگاه که از بنده دعوت به همکاری شود، مشتاقانه پذیرا هستم.

تشخیص بیماران قلبی در منطقه ۱۴ هدف اصلی این ویزیت رایگان بوده است

موسوی، با بیان اینکه هدف اصلی ما در این ویزیت رایگان شناخت و تشخیص بیماران قلبی در منطقه ۱۴ تهران است، تاکید کرد: در این ویزیت رایگان ما نوع بیماری را در میان بیماران تشخیص می‌دهیم و برای ادامه کارهای درمانی به بیمارستان شهید مدرس ارجاع می‌دهیم.

در ادامه این برنامه درمانی نیز دکتر آرش عباسی، متخصص طب اورژانس و عضو بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ به بیان سخنانی پرداخت و گفت: ۱۰ سالی است که در حال کار کردن در مرکز بهداشت شرق هستم و در تمامی برنامه‌های بسیج شامل ویزیت رایگان، بیمارستان صحرایی و مراسم ارتحال امام مشارکت دارم.

وی ادامه داد: در طرح رایگانی که برگزار شده بیماران را ویزیت می‌کنیم یا نوار قلب از آنان می‌گیریم و اگر نیازمند دریافت خدمات تخصصی تر باشند این بیماران به مراکز درمانی بزرگتر ارجاع داده می‌شوند.

این عضو بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ درباره نقش برپایی درمانگاه‌های رایگان در ارتقاء سلامت جامعه خاطرنشان کرد: این گونه درمانگاه‌های خیریه باعث می‌شوند که مناطقی که بضاعت مالی کمی دارند و احتیاج به ویزیت ممتد مراکز تخصصی دارند، بیماران را راحت‌تر راهنمایی کنند تا اگر درمان اورژانسی یا استمرار تجویز نسخه داشته باشند، در این درمانگاه‌ها خدمات لازم برای آنان انجام شود.
برپایی بیشتر درمانگاه‌های خیریه در کشور ضروری است
این متخصص طب اورژانس در ادامه با اشاره به اینکه افزایش هر چه بیشتر این درمانگاه‌های خیریه ضروری است، بیان کرد: افراد در این مناطق کم بضاعت هستند و اگر متخصصان قلب اینجا مقیم باشند، و این خدمات را به شکل مداوم انجام دهند، اثربخشی بهتری را خواهد داشت.

در پایان نیز مریم شاه حسینی، مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با نگاه آماری به ارائه خدمات انجام شده در دو روز پرداخت و گفت: در روز نخست ۲۰۰ نفر از بیماران با حضور پزشکان عمومی ویزیت شدند اما در روز دوم ۵ پزشک متخصص و ۵ نفر پزشک عمومی به مردم خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد: در روز دوم حدود ۲۶۰ نفر خدمات تخصصی دریافت کردند و به شکل تقریبی در دو روز حدود ۷۰۰ نفر خدمات مختلف درمانی شامل پزشک عمومی، ویزیت متخصصان قلب، بخش اکو و نوار قلب دریافت کردند.

شاه حسینی، با بیان اینکه حدود ۲۸ نفر از بیماران شناسایی شدند که نیاز به درمان تکمیلی دارند، تصریح کرد: تمامی بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی دارند به بیمارستان مدرس که پشتیبان اجرای این امر است، ارجاع داده می‌شوند.

وی متذکر شد که تمامی خدمات در اکو، کاردیوگرافی، ویزیت عمومی و تخصصی همچنین نوار قلب در طول دو روز به شکل کاملا رایگان انجام شده است.

این مقام مسئول درباره فعالیت دارخانه درمانگاه تک تخصصی قلب در روزهای ۱۸ و ۱۹ مرداد گفت: ۲۰۰ نفر از افراد در خانواده‌های بی‌بضاعت که از طریق شهرداری شناسایی شده بودند، داروهای خود را به شکل رایگان از داروخانه تهیه کردند.

مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: بیمارانی که به بیمارستان مدرس معرفی می‌شوند به دلیل ارجاع از طرف درمانگاه ما تخفیف ویژه دریافت می‌کنند و یا اینکه اگر بی‌بضاعت باشند به شکل رایگان خدمات تکمیلی را دریافت خواهند کرد.

آنچه مسلم است اینکه بسیج جامعه پزشکی در راه خدمت رسانی به نیازمندان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این راه علاوه بر به کارگیری خیرخواهانه و انسان دوستانه کادر پزشکی و درمانی، بیمارستان‌ها نیز یاری‌گر اعضای بسیج جامعه پزشکی هستند.

به نظر می‌رسد با همت بلند این افراد گام‌های موثری در جهت ارتقاء سلامت مناطق محروم در تهران برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/

درمانگاه تک تخصصی قلب

ارسال دیدگاه