کد خبر: 330

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۸:۰۷

درمانگاه تک تخصصی اطفال شهید موسوی در منطقه ۱۸ تهران

درمانگاه تک تخصصی اطفال شهید موسوی،به منظور خدمت رسانی به مناطق محروم، در تاریخ ۲۱ و ۲۲ تیرماه در منطقه ۱۸ تهران برپا شد. این درمانگاه تک تخصصی با مشارکت مرکز طبی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران ،خدمات تک تخصصی اطفال را به مردم ارائه نمود. قابل ذکر است،در این درمانگاه شش متخصص اطفال، […]

درمانگاه تک تخصصی اطفال شهید موسوی،به منظور خدمت رسانی به مناطق محروم، در تاریخ ۲۱ و ۲۲ تیرماه در منطقه ۱۸ تهران برپا شد.
این درمانگاه تک تخصصی با مشارکت مرکز طبی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران ،خدمات تک تخصصی اطفال را به مردم ارائه نمود.
قابل ذکر است،در این درمانگاه شش متخصص اطفال، فوق تخصص اطفال، اعصاب و جراحی کودکان همچنین گوارش کودکان حضور  داشتند.
 در این درمانگاه بخش روانشناسی کودکان نیز دایر گردید .
قابل ذکر است در این درمانگاه،افراد اگر نیاز به خدمات فوق تخصصی جراحی یا بستری  داشتند، مددکاری درمانگاه تک تخصصی، بیمار را برای نوبت دهی به بیمارستان ارجاع می‌دادند که حدود ۵۵ نفر به بیمارستان معرفی گردیدند.
همچنین در دو روز برپایی درمانگاه تک تخصصی ،روزانه ۵۰۰ نفر خدمات کودکان را ،در منطقه مسلم دریافت کردند.
در این درمانگاه: کاروانی که از مرکز طبی کودکان برای ارائه خدمات به درمانگاه اعزام گردیدند تقریبا ۵۰ نفر بودند.
در ضمن در این درمانگاه ها،معمولا افراد بی‌بضاعت با بیماری‌های مختلف که توانایی مالی برای مراجعه به مطب شخصی را ندارند و  همچنین افرادی که دسترسی به پزشکان متخصص و اساتید دانشگاهی ندارند معمولا از این نوع درمانگاه استقبال می‌کنند.
همچنین، اخذ خدمات تخصصی در هر بیمارستان مستلزم زمان است و شاید برای مراجعه به پزشک متخصص ماه‌ها زمان نیاز باشد اما ارائه خدمات در درمانگاه‌های رایگان برای بیماران راحت‌تر انجام می‌شود.
گفتنی است که در این درمانگاه تک تخصصی اطفال داروها و خدمات پاراکیلینیک برای بیماران ارائه گردید.
درمانگاه تک تخصصی اطفال شهید موسوی در منطقه ۱۸ تهران
ارسال دیدگاه