کد خبر: 1221

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۸:۴۴

دوره دانش افزایی بسیجیان جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مشهد مقدس برگزار شد

دوره دانش افزایی بسیجیان جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به مناسبت هفته بسیج و با حضور مسئوِلان و اعضای شورای اجرایی مراکز بسیج جامعه پزشکی ستاد دانشگاه و مراکز تابعه، اعضای تیم های جهادی شهید دکتر رهنمون، سرگروه های حلقه های صالحین، اعضای فعال بسیج جامعه پزشکی و جمعی از خانواده های معظم […]

دوره دانش افزایی بسیجیان جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به مناسبت هفته بسیج و با حضور مسئوِلان و اعضای شورای اجرایی مراکز بسیج جامعه پزشکی ستاد دانشگاه و مراکز تابعه، اعضای تیم های جهادی شهید دکتر رهنمون، سرگروه های حلقه های صالحین، اعضای فعال بسیج جامعه پزشکی و جمعی از خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران و جانبازان و با حضور برخی از مدیران سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در هتل محمد رسول الله (ص) مشهد مقدس برگزار شد.

این دوره آموزشی در دو روز متوالی و در دو نوبت صبح و عصر و با موضوعات ” اهمیت زیارت و معرفت به اهل بیت (ع) ، نفوذ و لزوم مبارزه با استکبار ، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تربیت اسلامی ” با حضور اساتید مجرب برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین “حسینی ” مدرس کارگاه ” اهمیت زیارت و معرفت به اهل بیت (ع)” ، در خصوص قبولی زیارت ، اخلاص ، عدم ریا ، رعایت ادب و عمل به آنچه دستورات اسلام است، سخن گفت و همراهی دل و محبت و معرفت را شرط مهم در تأثیر پذیری و قبولی زیارت عنوان کرد.

“سید وحید موسویان” مدیر امور استان های آستان قدس رضوی و مدرس کارگاه “تببین دستاوردهای انقلاب اسلامی” ، انقلاب اسلامی را یک حقیقت تاریخی از جنس حرکت انبیا دانست و گفت: لذا برای شناخت انقلاب باید سبک و سیره ی نبوی را شناخت.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک جریان است که بن بست ندارد. جریانی برای زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) است و یک جریان جهانی است که از قم شروع شده اما جهان را فرا خواهد گرفت و اهل خودش را پیدا می کند.

” فیروزی” مدیر آموزش مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی در کارگاه ” نفوذ و لزوم تداوم مبارزه با استکبار” گفت: تلاش کنیم که فضای مدرنیته را رو به سنت برگردانیم، چرا که ایران سنتی ریشه در ایران اسلامی دارد.

وی همچنین با تاکید بر مبنای زندگی ایرانی اسلامی و عدم عقب گرد علمی ، به موضوع نفوذ در انقلاب اسلامی و تبیین برخی از مسائل سیاسی روز پرداخت.

برگزاری کارگاه های آموزشی” تربیت اسلامی ” از دیگر برنامه های این دوره دانش افزایی بود که در سه بخش توسط حجت الاسلام و المسلمین “سید وحید معتمدی ” مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارائه شد.

حجت الاسلام والمسلمین معتمدی در این کارگاه ، در خصوص ویژگی و خصوصیت های انسان در سه بخش شهوت ( قوه جاذبه ) – غضب ( قوه دافعه )- وهم ( قوه واهمه ) مطالبی عنوان کرد.

وی همچنین افزود: انسان به فرموده ی حضرت امام خمینی (ره) در ابتدای خلقتش حیوان بالفعل است و انسان بالقوه یعنی حیوانیتش کار می کند و انسانتیش در حد یک استعداد است و تربیت صحیح کاری می کند که این قوه و استعداد بالفعل شود.

وی همچنین خصوصیت دیگری تحت عنوان عقل و قلب را بیان می کند که در مرحله ی بالاتری قرار دارند و در حقیقت وجه تمایز انسان و حیوان است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در بخش دیگری از کارگاه اشاره ای دیگر به صحبت های حضرت امام (ره) داشت که امام خمینی (ره ) فرمود: کسی که شهوت غالب وجودش شود، صورت برزخی اش صورت چهارپا است و کسی که غضب غالب وجودش شود صورت برزخی اش سگ و گرگ و اگر وهم غالب شود انسان تبدیل به شیطان می شود.

براساس گزارش مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ” تجلیل از خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران شرکت کننده در این دوره آموزشی ” ، ” بهره مندی از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین معتمدی و مداحی حاج حمید عبدالهی در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی ” ، ” بهره مندی زائران از مهمانسرای حرم مطهر رضوی” ، ” برگزاری مسابقه فرهنگی و اهداء جوایز به برگزیدگان ” و ” استفاده از امکانات تفریحی و گردشگری ” ، از دیگر برنامه های فرهنگی، زیارتی و تفریحی این دوره دانش افزایی بود.

ارسال دیدگاه