کد خبر: 1146

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۳

یادواره شهدا و ایثارگران در دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد

پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با محوریت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.   پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ امروز ۸ مهر با حضور مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، مرکز بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت و […]

پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با محوریت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

 

پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ امروز ۸ مهر با حضور مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، مرکز بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت و جمع بزرگی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

در این یادواره، علاوه بر سخنرانی ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مسئول دفترنمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، از ۱۷ خانواده شهید بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و پنج ایثارگر دفاع مقدس تجلیل بعمل آمد و از کتاب «آخرین امدادگر» برگرفته از خاطرات شهید مدافع حرم محمدحسن قاسمی نیز رونمایی شد.

دکتر امیرمسعود عرب – رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: در راستای ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و آنچه که ما در صحنه عملیاتی باید به آن بپردازیم، این است که همه برای استقلال و آبادانی کشورمان کمک کنیم.

وی ضمن خیرمقدم به خانواده معظم شهدا که در این یادواره شرکت کردند، اظهار داشت: در برابر این بزرگواران ، سخن گفتن سخت است، خانواده هایی که داغ جوانان خود و پرپر شدن آنان را برای سربلندی نظام و توسعه کشور دیدند و همچنان نیز برای اعتلای کشور تلاش می کنند.

عرب تاکید کرد: برگزاری این مراسم و یادواره های مربوط به شهدا بسیار خوب است اما آنچه که باید در صحنه عملیاتی نیز به آن توجه کنیم این است که همه برای استقلال و آبادانی کشور کمک کنیم.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: من به عنوان خدمتگزار در این دانشگاه وظیفه خود می دانم که شرایطی را فراهم کنم تا از توان علمی و اجرایی در سه حوزه سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی، برای رفع مشکلات جامعه استفاده شود.

عرب با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی توانایی دارد تا از نظر علمی و اجرایی به کشور کمک کند، ادامه داد: باید درجهت ارتقای علم و دانش فعالیت کنیم تا باعث سربلندی و توسعه کشورمان  و اعتلای نظام اسلامی شویم.

حجت الاسلام والمسلمین وحید معتمدی – مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: امیدوارم فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه و میان مردم و مسئولان، بیشتر جاری شود.

معتمدی افزود: اگر این مراسم به جاری شدن فرهنگ شهادت در جامعه بیانجامد، خانواده شهدا و ایثارگران نیز خشنود خواهند شد.

وی با یادآوری ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: مردم به فرهنگ جهاد و شهادت توجه کرده و از خون خود گذشتند و حالا مسئولان باید نشان بدهند که تا چه اندازه این فرهنگ در میان آنان جاری شده است.

مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی ابراز امیدواری کرد فرهنگ ایثار و شهادت در میان مسئولان نیز جاری شود و مشکلات مردم نیز مرتفع شود.

ارسال دیدگاه