کد خبر: 1139

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۹:۰۲

بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نیروهای امدادی به حاشیه تهران اعزام می کند

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: با اعزام نیروهای امدادی در هفته دفاع مقدس در قالب ۱۰۰ تیم «شهید رهنمون» به مناطق و محلات محروم و کم برخوردار، نسبت به ویزیت رایگان و رفع آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اقدام خواهد شد.  عیسی مالمیر روز یکشنبه در نشست […]

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: با اعزام نیروهای امدادی در هفته دفاع مقدس در قالب ۱۰۰ تیم «شهید رهنمون» به مناطق و محلات محروم و کم برخوردار، نسبت به ویزیت رایگان و رفع آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اقدام خواهد شد.

 عیسی مالمیر روز یکشنبه در نشست خبری برگزاری پنجمین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ که در دانشگاه بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، با محکوم کردن حادثه تروریستی روز گذشته شهر اهواز، اظهار داشت: پنجمین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ هفتم مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور مسئولان جامعه پزشکی، بسیج و سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و خانواده شهدای این جامعه برگزار می شود.
وی از وجود مناطق محروم در حاشیه تهران و شناسایی ۷۲ محله یاد کرد و افزود: تیم های امدادی شهید رهنمون در این هفته با حضور در قالب تیم های پزشکی و بر اساس نیازها و تخصص های لازم مناطق و همچنین به همراه کارشناسان توانبخشی اعم از شنوایی سنجی، ارزیابی تکاملی کودکان، دندانپزشکی و مراقبت های توانبخشی جهت پوشش جامعه هدف، به این مناطق اعزام خواهند شد.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در زمینه آسیب های اجتماعی گفت: با شناسایی منطقه هرندی در جنوب تهران به عنوان مرکز ترک اعتیاد اقدامات عملی طرح ریزی و برای این منظور بالغ بر ۲۰۰ هکتار زمین به عنوان کمپین ترک اعتیاد برای معتادین و کسانی که در این زمینه نیازمند حمایت های لازم هستند با همکاری نیروی بسیج و سپاه تهران بزرگ انجام گرفته است و تا یک سال آینده این منطقه از هرگونه آلودگی و آسیب های اجتماعی پاکسازی خواهد شد.
وی از دیگر برنامه های این جامعه در طول هفته دفاع مقدس به برگزاری اردوهای علمی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، بازدید از مرکز داروسازی شاخص، نشست فرهنگی، برنامه ریزی برای اربعین و احیای تیم های امدادی و بهداری اشاره کرد.
میری اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ۲۰۰ شهید تقدیم کشور کرده است و در چهار دوره گذشته یادواره شهدا با تجلیل از شهدا و یادآوری یاد و خاطره آنان از خانواده تعدادی از آنان از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی، با حضور مسئولان لشکری و کشوری تقدیر به عمل آمده است.
وی با بیان اینکه شهدای بسیج جامعه پزشکی مظلومترین شهدا هستند، افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم برای بیان یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی است.
مسئول مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این نشست گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس فعالیت ها و خدمات ویزیت رایگان این مرکز در چهار منطقه چهاردانگه، صالح آباد، تقی آباد و جوادیه تهران در حال انجام است که با استقبال هموطنان مواجه شده است.
امین شاهرخ اظهار داشت: با همکاری وزارت بهداشت تیم های کامل تری اعم از پزشکی و توانبخشی در قالب اردوهای جهادی هر هفته برای ویزیت رایگان به این مناطق اعزام خواهد شد و در این راستا تاکنون ۲۵ اردوی جهادی به مناطق هدف گذاری اعزام شده است.
وی گفت: با شناسایی افراد پس از تشخیص بیماری و آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان و پزشکان، آنان به کلینیک های مربوطه در تهران ارجاع داده می شوند.

ارسال دیدگاه