کد خبر: 1080

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ - ۱۲:۰۵

کمبود پزشک زنان و اطفال در اردوگاههای آوارگان میانمار تهدیدی جدی محسوب می‌شود

    ۳۰ درصد از زنان جوانی که به مراکز درمانی و پزشکی مستقر در اردوگاههای بنگلادش مراجعه می‌کردند در شرف زایمان بودند و کمبود پزشک زنان، زایمان و اطفال در این اردوگاهها تهدیدی جدی به شمار می رود.   به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، دکترعلی انجم شعاع، عضو تیم پزشکی […]

 

 

۳۰ درصد از زنان جوانی که به مراکز درمانی و پزشکی مستقر در اردوگاههای بنگلادش مراجعه می‌کردند در شرف زایمان بودند و کمبود پزشک زنان، زایمان و اطفال در این اردوگاهها تهدیدی جدی به شمار می رود.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، دکترعلی انجم شعاع، عضو تیم پزشکی بنیاد خیریه بین‌المللی پزشکان مسلمان و محب اهل‌بیت (علیهم‌السلام) که طی هفته گذشته برای بازید از اردوگاههای بنگلادش به این کشور عزیمت کرده است گفت: ۳۰درصد از زنان جوانی که به مراکز درمانی و پزشکی مستقر در اردوگاههای بنگلادش مراجعه می‌کردند در شرف زایمان بودند و کمبود پزشک زنان، زایمان و اطفال در این اردوگاهها تهدیدی جدی به شمار می‌رود.

 

وی ادامه داد: “مسمومیت” علت مراجعه ۶۰ درصد از بیماران میانماری مراجعه کننده به مراکز درمانی و پزشکی در اردوگاههای بنگلادش است.

 

انجم شعاع در ادامه گفت: عفونت تنفسی نیز علت مراجعه ۲۰ درصد، بیماریهای پوستی علت مراجعه ۱۰ درصد و سایر بیماریها علت مراجعه ۱۰ درصد بیماران را شامل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکانات تغذیه ای یکی از مهتمرین نیازهای آوارگان ساکن در اردوگاههای بنگلادش است، اظهار کرد: نیاز به ایجاد یک آشپزخانه مرکزی که بتواند روزانه یک میلیون وعده غذا در اختیار آوارگان میانماری قرار دهد جدی است.

 

پزشک ایرانی بازدید کننده از اردوگاههای آوارگان میانماری در بنگلادش با بیان اینکه در سوریه ۳ میلیون یتیم وجود دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر، یازده هزار کودک یتیم در میان آوارگان میانماری در شرایطی بسیار سخت زندگی خود را سپری می‌کنند.

 

دکتر محمدوحید رشید فرخی از دیگر اعضای تیم پزشکی اعزامی بنیاد خیریه بین‌المللی پزشکان مسلمان و محب اهل‌بیت (علیهم‌السلام) به اردوگاههای آوارگان میانمار در بنگلادش نیز گفت: ۸۰ درصد آوارگان مستقر در اردوگاههای بنگلادش، زنان و کودکان هستند که اکثر مردان آنها یا مفقود و یا کشته شده اند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ۱۰ تا ۳۰ درصد زنان ساکن این اردوگاهها نیز در طی ۵ ماه آینده وضع حمل خواهند کرد و این در حالیست که پزشکان متخصص زنان و زایمان در این اردوگاهها حضور لازم و کافی ندارند.

انتهای پیام/

بنیاد خیریه بین المللی پزشکان مسلمان و محب اهل بیت/

 

ارسال دیدگاه