کد خبر: 1036

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۱

وزیر بهداشت:سهمیه‌ها با رتبه بالا نباید فقط در تهران تحصیل کنند

وزیر بهداشت:   وزیر بهداشت و درمان گفت: بنده در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیشنهاد دادم که چه در دانشگاه‌های وزارت بهداشت و چه وزارت علوم، سهمیه‌های ورودی را حذف کنند و معادل آن را به سهمیه دانشگاه‌های خارج از تهران اختصاص دهند.   به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ سید […]

وزیر بهداشت:

 

وزیر بهداشت و درمان گفت: بنده در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیشنهاد دادم که چه در دانشگاه‌های وزارت بهداشت و چه وزارت علوم، سهمیه‌های ورودی را حذف کنند و معادل آن را به سهمیه دانشگاه‌های خارج از تهران اختصاص دهند.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت و علوم پزشکی روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه آموزش در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد و به بخش آموزش پزشکی لطمه می‌زند، سهمیه‌هایی است که در قبولی دانشگاه لحاظ می‌شود.

 

وی ادامه داد: بنده در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیشنهاد دادم که چه در دانشگاه‌های وزارت بهداشت و چه وزارت علوم، سهمیه‌های ورودی را حذف کنند و معادل آن را به سهمیه دانشگاه‌های خارج از تهران اختصاص دهند.

 

هاشمی، با انتقاد از فاصله زیاد رتبه افراد در دانشگاه‌های تهران در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی گفت: یک فرد با رتبه سه هزار در کنار یک فرد با رتبه ۸۰ هزار در یک کلاس می‌نشیند.

 

گاهی در مواجهه با خانواده شهدا کارهایی می‌کنیم که معنای عوام فریبی می‌دهد

 

وزیر بهداشت ادامه داد: خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان مورد احترام همه ما و جامعه هستند و روی سر ما جا دارند اما گاهی کارهایی می‌کنیم که معنای عوام فریبی می‌دهد؛ باید جسارت داشته باشیم، اشتباه‌های گذشته را بپذیریم و آنها را اصلاح کنیم.

 

هاشمی، در پایان با اشاره به اینکه دانشگاه‌های برتر کشور در تهران جای رقابت است و باید بهترین نخبگان کشور در این دانشگاه ها درس بخوانند، خاطرنشان کرد: این وضعیت نه مورد قبول رهبری و نه سران قواست که بگذاریم رتبه‌های پایین و بالای کنکور با هم و در کنار هم در یک کلاس باشند و حقی از افرادی ضایع شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه