کد خبر: 1658

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۸

۳۰۰ نفر از خدمات تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه بهره‌مند شدند

مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه  گفت: تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ۳۰۰ نفر از اهالی منطقه ۱۵ تهران و محله خاوران  خدمات رایگان پزشکی و مشاوره ارائه دادند. مهدی محمدپناه ، مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با اشاره به اعزام   تیم درمانی به منطقه […]

مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه  گفت: تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ۳۰۰ نفر از اهالی منطقه ۱۵ تهران و محله خاوران  خدمات رایگان پزشکی و مشاوره ارائه دادند.

مهدی محمدپناه ، مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با اشاره به اعزام   تیم درمانی به منطقه ۱۵ گفت : تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه از ساعت ۹ صبح با استقرار در محل امامزاده اهل بن علی (ع) تا ساعت ۱۴خدمات ویزیت پزشکی ، اندازه گیری فشارخون و تست قند خون ، مشاوره در حوزه های خانواده ، ازدواج ، اعتیاد ، تغذیه،  توانبخشی و … ، به صورت رایگان ارائه داد.

وی اظهار داشت:  کارشناس مددکاری اجتماعی مشکلات مردم را در حوزه سلامت ثبت کرد تا با پیگیری و انعکاس آن به دستگاه های مربوطه در رفع مشکلات اقدام شود.

مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه  گفت: در این طرح جهادی بیش از ۳۰۰ نفر از اهالی منطقه از خدمات این تیم به صورت رایگان بهره‌مند شدند.

محمدپناه تصریح کرد: با توجه به ماهیت دانشگاه در حوزه توانبخشی و نیاز آن منطقه، کارشناسان گفتاردرمانی و شنوایی سنجی در کنار تیم پزشکی،  خدمات توانبخشی را به صورت رایگان انجام دادند. همچنین با توجه به نیاز سنجی قبلی ، کارشناس مامایی، در کلاس آموزشی ویژه بانوان ضمن مشاوره گروهی به سوالات خانم ها در حوزه زنان پاسخ داد.

مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه  گفت: این تیم جهادی بر اساس طرح شهید دکتر رهنمون برای دومین بار در سه ماهه چهارم سال جاری به مناطق محروم اعزام شد. در این طرح و طی یک بازه زمانی چهار ساله تیم های ثابت درمانی به صورت عمومی و تخصصی ماهی یک بار به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام می‌شوند، رسیدگی ، آموزش و درمان در حوزه سلامت جزء وظایف تیم های اعزامی است.

این برنامه با همکاری مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی و کلینیک توانبخشی اسما برگزار شد.

ارسال دیدگاه