کد خبر: 1188

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۲

وزیر بهداشت: اقدامات تیم‌های روانشناختی و تیم‌های بهداشت وزارت بهداشت آغاز می‌شود

دکتر هاشمی گفت: در حوزه بهداشت و درمان، اقدامات اولیه در مناطق زلزله زده، اعزام مصدومان به مراکز درمانی و اعمال جراحی مورد نیاز انجام شده است. به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت و درمان در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: تیم‌های بهداشت و حمایت‌های […]

دکتر هاشمی گفت: در حوزه بهداشت و درمان، اقدامات اولیه در مناطق زلزله زده، اعزام مصدومان به مراکز درمانی و اعمال جراحی مورد نیاز انجام شده است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت و درمان در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: تیم‌های بهداشت و حمایت‌های روحی و روانی در مناطق زلزله زده، مستقر و تحت مدیریت استاندار و فرمانداران شهرستان های استان کرمانشاه، هستند.

وزیر بهداشت افزود: همکاری بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان از سوی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای امدادی و نظامی در مناطق زلزله زده وجود دارد و مصدومان با ۱۵۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و ۲۰ فروند بالگرد، به مراکز درمانی انتقال یافتند.

هاشمی، خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه در حوزه بهداشت و درمان تا امروز بعد از ظهر به طور کامل انجام می‌شود و پس از آن، اقدامات تیم‌های روانشناختی و تیم های بهداشت وزارت بهداشت آغاز خواهد شد.

وزیر بهداشت در ادامه به همکاری سایر دستگاهها و سازمانها در این حادثه اشاره کرد و گفت:  وزیر کشور دستور تامین ۲۰ هزار چادر برای مناطق زلزله زده را صادر کرد و شهرداری تهران ۴۰ هزار عدد پتو و چادر و همچنین مواد غذایی به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.

دکتر هاشمی توصیه کرد :روحانیون در مناطق زلزله زده حضور بیشتری داشته باشند زیرا می‌توانند آرامش بخش باشند.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در زلزله غرب کشور به ویژه در تامین آب، برق، امنیت، بهداشت و درمان و اسکان زلزله زدگان، اقدامات خوبی داشتند، گفت: که جای تقدیر دارد اما باید از مردم این مناطق تقدیر مضاعف کرد چون بی‌نظیر هستند و با وجود کاستی‌ها و نقایص از جمله کمبود غذا و چادر، از آنها چیزی جز احترام ندیدم.

دکتر هاشمی افزود: در شرایط مصدومیت و فوت نزدیکان، انتظار است که رفتار پرخاشگرانه را ببینیم اما مردم مناطق زلزله زده بزرگواری بسیار زیادی دارند چون در دوران دفاع مقدس، سختی‌های فراوانی را متحمل شدند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مهمترین اقدام پیش روی ما، تامین امنیت و اسکان و تامین مواد غذایی مردم مناطق زلزله زده و توزیع چادر در بین آنها است که باید دستگاه های ذیربط،نهادها و ارگانها دراین زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند.

انتهای پیام/

وبدا/

ارسال دیدگاه