کد خبر: 1265

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۹

نشست مربیان صالحین به مناسبت دهه امامت و ولایت

نشست مربیان صالحین به مناسبت دهه امامت و ولایت   به مناسبت دهه امامت و ولایت نشست مربیان صالحین در تاریخ ۱۳ شهریور در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه ایران برگزار شد.   به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نشست مربیان صالحین روز دوشنبه ۱۳ شهریور در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه ایران برگزار […]

نشست مربیان صالحین به مناسبت دهه امامت و ولایت

 

به مناسبت دهه امامت و ولایت نشست مربیان صالحین در تاریخ ۱۳ شهریور در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه ایران برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نشست مربیان صالحین روز دوشنبه ۱۳ شهریور در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه ایران برگزار شد.

 

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی از ساعت ۹:۳۰ آغاز شد سپس حجت الاسلام برزگر، مدیریت تعلیم و تربیت ضمن تبریک عید غدیر خم گفت: طبق روایات بزرگترین عید غدیر خم است؛ به دلیل اکمال دین و تمام شدن نعمت ولایت سپس در مورد اهمیت محتوا در حلقات صالحین سخنرانی کردند.

 

وی تاکید کرد: محتوا باید شامل احکام، عقاید، احادیث و کلام امام و رهبری باشد که در این باره دو کتاب اخلاق و احکام پزشکی در سال ۹۶ به رشته تحریر در آمده است که کتاب اخلاق پزشکی شامل تاریخچه اخلاق پزشکی در ادوار مختلف و آشنایی با پزشکان بزرگ ایرانی و یونانی مانند بقراط و ابن سینا و کتاب احکام پزشکی است.

 

وی در ادامه افزود: این کتاب شامل مسائل نوین پزشکی، مسائل عمومی مانند لمس و نظر، دندانپزشکی ، روانشناسی، تزریقات می‌شود که بر طبق فتاوای مراجع عظام تقلید در اختیار پزشکان و پرستاران قرار گرفته است.

 

برزگر، با اشاره به اینکه کتابی با عنوان «سالنامه صالحین ۹۶» با همین رویکرد در اختیار مربیان و سرگروه های صالحین قرار گرفته است، گفت: ایشان خواستار تشکیل شبکه منسجم صالحین شدند که این شبکه به صورت ارتباط مستمر متربی با سرگروه و سرگروه با مربی و مربی با سرمربی است.

 

در ادامه حجت الاسلام غدیر کاشانی،عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به بحث روانشناسی خانواده پرداختند و طلاق را یکی از آسیب های رایج زندگی زوجین دانستند.

 

کاشانی، تاکید کرد: در چند دهه گذشته طلاق در جامعه ما که جامعه اسلامی و اخلاقی است آهنگ رو به رشد داشته است با اینکه آموزه های دینی ما طلاق را ناپسند ترین حلال خدا می‌شمارد حال سوال این است که چه راهکار هایی برای مقابله و کاهش این معضل اجتماعی وجود دارد از جمله این راهکار ها می‌توان به اصلاح نگرش به زندگی خانوادگی، کم کردن انتظارات، عدم دخالت خانواده ها در زندگی زوجین و اهتمام به موضوعات اخلاقی و تربیتی اشاره نمود و قبل از ازدواج حتما زوجین شناخت کافی را نسبت به هم داشته باشند و در صورت لزوم حتما به یک مشاور مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه