کد خبر: 1273

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۲

نشست مربیان دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت هفته بسیج

  به مناسبت هفته بسیج نشست مربیان دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ یکشنبه ۵ آذر با حضور مربیان صالحین در دانشگاه ایران برگزار شد.   به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ به مناسبت هفته بسیج نشست مربیان دانشگاه علوم پزشکی ایران به همت مدیریت تعلیم و تربیت دانشگاه ایران در تاریخ […]

 

به مناسبت هفته بسیج نشست مربیان دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ یکشنبه ۵ آذر با حضور مربیان صالحین در دانشگاه ایران برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ به مناسبت هفته بسیج نشست مربیان دانشگاه علوم پزشکی ایران به همت مدیریت تعلیم و تربیت دانشگاه ایران در تاریخ یکشنبه ۵ آذر با حضور مربیان صالحین در سالن جلسات کتابخانه مرکزی دانشگاه ایران برگزار شد.

 

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی انجام شد سپس دکتر بیات ضمن تبریک هفته بسیج و تشکر از حضور پرشور مربیان صالحین در این جلسه، بسیج را پشتوانه محکمی برای نظام و انقلاب دانستند که در عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و سازندگی نقش موثری را ایفا کرده است.

 

وی تاکید کرد: در همین زلزله اخیر دیدیم که اولین گروهی که به کمک آسیب دیدگان شتافتند بسیجیان سلحشور بودند.

 

در ادامه حجت الاسلام برزگر ضمن اشاره به حدیث از پیامبر اکرم با این مضمون “کسی که بدون راهنما و مربی باشد هلاک می‌شود، گفت: این حلقات صالحین بدون مربی به سرانجام لازم نخواهد رسید و همگان را به برگزاری جلسه با محتوای احکام و اخلاق پزشکی با سرگروه ها دعوت کرد.

 

در ادامه حجت الاسلام برزگر به معرفی شهید پورهنگ از شهدای مدافع حرم پرداختند و از همسر ایشان خواستند که راجع به خصوصیات اخلاقی و چگونگی شهادت این رزمنده دلاور برای حضار مطالبی را بیان کنند.

 

سپس حاجیه خانم پاشایی پور،همسر شهید پورهنگ با قرائت وصیت نامه شهید، نماز اول وقت و اخلاق نیکو و تبعیت از ولایت را سه ویژگی شاخص این شهید بزرگوار دانستند که توسط داعشی ها مسموم و به شهادت رسیده است.

 

در ادامه حجت الاسلام احمدی، پژوهشگر حوزه راجع به موضوع اخلاق و سبک زندگی مطالب مفیدی بیان کردند.

 

ایشان توجه به معنویت و تقوا، بردباری، نفی خود محوری و غرور، خوش اخلاقی، بی توجهی به امور دنیوی، احساس مسئولیت و وقت شناسی را از اخلاق پزشکی دانستند.

 

در پایان به دلیل نظم و فعالیت مداوم و تشکیل جلسات مستمر و گزارش دهی مناسب سه نفر از افراد فعال حلقه های صالحین مورد تشویق قرار گرفتند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه