کد خبر: 935

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۶

تامین نیروی درمانی برای مراسم اربعین حسینی، هر ساله توسط بسیج تهران بزرگ انجام می‌شود

      مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: برنامه سالانه ما به این شکل است که ما نیروهای درمانی مورد نیاز را برای مراسم اربعین حسینی را در اختیار دانشگاه‌ها، بسیج جامعه پزشکی کشوری و سپاه حضرت رسول (ص) قرار می‌دهیم.   بهناز شاه حسینی، مسئول امداد و درمان بسیج […]

 

 

 

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: برنامه سالانه ما به این شکل است که ما نیروهای درمانی مورد نیاز را برای مراسم اربعین حسینی را در اختیار دانشگاه‌ها، بسیج جامعه پزشکی کشوری و سپاه حضرت رسول (ص) قرار می‌دهیم.

 

بهناز شاه حسینی، مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان درباره برنامه‌های ویژه اربعین حسینی گفت: همه ساله برنامه ما به این شکل است که ما نیروهای انسانی متخصص و درمانی مورد نیاز را در اختیار بسیج جامعه پزشکی کشوری و سپاه حضرت رسول (ص) قرار می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: سال گذشته یک تیم را برای بازرسی به مناطق برپایی مراسم اربعین اعزام کردیم اما برای اجرای مراسم اربعین تا کنون اسکان نداشته‌ایم.

 

شاه حسینی، با اشاره به اینکه ما هر ساله اعزام درون مرزی به مهران، چزابه و شلمچه داریم، خاطرنشان کرد: اعزام تیم به مناطق برون مرزی در عراق به موکبهایی در نجف، کربلا یا مسیر میان نجف و کربلا انجام می‌شود.

 

وی درباره خدمات ویژه اربعین توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از میان مراکزی که ما زیر پوشش داریم بسیج جامعه پزشکی دانشگاه تهران اعزام‌های خود را به اشکال مختلف انجام می‌دهد؛ یک حالت این است که با هلال احمر همکاری می‌کند تا اعزام پزشک عمومی را با هلال احمر داشته باشند، دوم اینکه با ارائه فراخوان، افراد داوطلب را در دو منطقه در نجف و کربلا روبروی حرم حضرت ابوالفضل (ع) مستقر می‌کنند.

 

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در ادامه راجع به زمان برپایی موکب توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: اعزام تیم در این دانشگاه از پنجم تا پانزدهم آبان ماه است یعنی تیم ده روز آنجا مستقر می‌شود و از میان دانشگاه‌های ما دانشگاه شهید بهشتی نیز همین کار را انجام می‌دهد و در عمود ۱۱۳۲یا عمود ۱۱۲۰ مستقر خواهند شد که از نظر مکانی به کربلا نزدیکتر است.

 

وی بر این موضوع تاکید کرد که دانشگاه شهید بهشتی اعزام تیم را رایگان انجام می‌دهد اما دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی این خدمات را پیش رو ندارد.

 

شاه حسینی، درباره ارائه خدمات ویژه اربعین در دانشگاه ایران گفت: دانشگاه ایران نیز حالت پشتیبانی کننده و حالت تامین نیرو برای مراکزی است که به آنان درخواست می‌شود و آنان نیز نیروهای درمانی لازم را برای اربعین تامین می‌کنند تا در راستای نیازهای درمانی موکبها پزشک و پرستار معرفی کنند.

 

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در پایان متذکر شد: بیمارستان خاتم‌الانبیاء نیز به شکل مستقیم نیروی درمانی به عراق اعزام نمی‌کند اما در زمان نیاز نیرو معرفی می‌کند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه