کد خبر: 1102

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۰:۵۱

مدیران مدارس موظف به ثبت‌نام دانش‌آموزان مبتلا به «ای بی» هستند

در پی انت   مسئول خانه بیماران پروانه‌ای (ای.بی) از عدم همکاری برخی مدیران مدارس در ثبت نام دانش آموزان مبتلا به ای.بی، مدیرکل دفتر مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: همه مدیران موظف به ثبت نام این دانش آموزان هستند و بازرسی اداره کل آموزش و پرورش، مسئول پاسخگویی در […]

در پی انت

 

مسئول خانه بیماران پروانه‌ای (ای.بی) از عدم همکاری برخی مدیران مدارس در ثبت نام دانش آموزان مبتلا به ای.بی، مدیرکل دفتر مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: همه مدیران موظف به ثبت نام این دانش آموزان هستند و بازرسی اداره کل آموزش و پرورش، مسئول پاسخگویی در برابر تخلفات مدیران مدارس در این خصوص است.

حسن ضیاالدینی در پاسخ به انتقادهایی مبنی بر اینکه برخی مدیران مدارس، دانش‌آموزان پروانه‌ای (ای.بی) را به دلیل ناآشنایی با بیماری و احتمال واگیر بودن ثبت نام نمی‌کنند،گفت: البته تاکنون هیچ گزارشی از نپذیرفتن دانش آموزان ای.بی به اداره کل آموزش و پرورش اعلام نشده است.

 

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیماری ای.بی واگیر نیست، ادامه داد: مدیران و مسئولان مدارس سراسر کشور موظف به استعلام درباره نوع بیماری از ما هستند. قبلا اعلام کرده‌ایم که این بیماری ژنتیکی بوده و سرایت نمی‌کند، بنابراین ثبت نام این دانش آموزان بلامانع است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: اگر خانواده‌هایی که فرزندان مبتلا به ای.بی دارند با موانعی از سوی مدیران مدارس برای ثبت نام دانش آموزان مواجه شدند، به بازرسی اداره کل آموزش و پرورش یا به رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش استان، مراجعه و طرح شکایت کنند. ادارات آموزش و پرورش در همه شهرها و استان‌ها، سیستم نظارتی دارد و اداره بازرسی طبق مقررات پاسخگو خواهد بود.

 

ضیاالدینی یادآور شد: دلیل اینکه برخی از دانش‌آموزان پروانه‌ای به مدرسه نمی‌روند این است که شدت بیماری آنها زیاد است که آنها را خیلی زود از تحصیل و مدرسه دلسرد می‌کند بنابراین حضور نیافتن در مدرسه به خاطر سختی‌های مراقبت از تاول‌های ایجاد شده بر روی پوست و عفونی شدن زخم‌هاست.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش، تحصیل و حضور در فضای عمومی جامعه را حق دانش آموزان  ای.بی می‌داند و و موظف به فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل برای این کودکان است.

وی با یادآوری اینکه هفته گذشته مسئول خانه بیماران پروانه‌ای (ای.بی) از وزیر آموزش و پرورش درخواست وقت ملاقات کرد و گفت: مدارس کشور برای پذیرفتن دانش آموزان مبتلا به این بیماری همکاری نمی‌کنند و ای.بی را بیماری قابل سرایت می‌دانند؛ در حالی که ای.بی واگیر ندارد.

 

سیدحمیدرضا هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: از این وزارتخانه تقاضا داریم در پذیرش کودکان ای. بی در مدارس همکاری بهتری داشته باشد. این کودکان در مدارس پذیرش نمی‌شوند؛ چون مسئولان آنها اعتقاد دارند این بیماری واگیر دارد و با آن آشنا نیستند. لازم است جلساتی با مدیران استان‌ها تشکیل دهند و ما را دعوت کنند تا بیان کنیم که این بیماری واگیردار نیست. بچه‌هایی که شدت بیماری زیادی دارند، یا تحصیل نمی‌کنند یا خیلی زود از مدرسه زده می‌شوند و از آن فاصله می‌گیرند. ما درخواست وقت ملاقات از وزیرآموزش و پرورش داریم و در این زمینه تلاش خود را کرده‌ایم، اما نتوانسته‌ایم تاکنون دیداری داشته باشیم.

انتهای پیام/

سلامت آنلاین

ارسال دیدگاه