کد خبر: 1483

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۹:۰۸

طرح سلامت “شهید رهنمون” در حوزه دندانپزشکی/ هر خدمتی بتوانیم برای مردم انجام می‌دهیم

غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، با حضور در همایش گروه‌های جهادی سازمان بسیج جامعه پزشکی و نشست مسئولان تیم‌های خدمت‌رسانی در طرح شهید رهنمون (سلامت فرزندان ما)، که قرار است بر روی ۸۰ نفر از ایتام شهر خدمات درمانی و بهداشتی انجام شود، در جمع خبرنگاران گفت:‌ توفیقی […]

غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، با حضور در همایش گروه‌های جهادی سازمان بسیج جامعه پزشکی و نشست مسئولان تیم‌های خدمت‌رسانی در طرح شهید رهنمون (سلامت فرزندان ما)، که قرار است بر روی ۸۰ نفر از ایتام شهر خدمات درمانی و بهداشتی انجام شود، در جمع خبرنگاران گفت:‌ توفیقی نصیب بنده شد تا در درمانگاه تخصصی قاسم‌بن‌الحسن (ع) حضور پیدا کنم.

وی افزود: این طرح جدید نیست، بسیج جامعه پزشکی از چند سال قبل طرح‌های جهادی را آغاز کرده‌اند و امروز نیز در زمینه بهداشت دهان و دندان در حال انجام خدمت به ایتام است.

سردار غیب‌پرور گفت:‌ میزان پوسیدگی دندان در کشور ما نسبت به میزان جهانی متفاوت است، یعنی در کل دنیا آمار پوسیدگی ۲.۵ دندان ولی در کشور ما ۶ دندان و این تلنگری به مردم است. همکاران بسیج جامعه پزشکی این همت انجام داده‌اند و بحث بهداشت دهان و دندان افراد ۶ تا ۱۲ سال تحت پوشش کمیته امداد خمینی (ره) را در تهران به پایان رسانده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در مرحله جدید در بسیج جامعه پزشکی بهداشت دهان و دندان ایتام تحت پوشش بهزیستی دارای سنین ۶ تا ۱۲ سال مورد نظر است. این کارها دو بُعد دارد، بُعد اول اقدامات انجام شده درمانی است و بُعد دوم آن که روح ایثار، از خودگذشتگی، فداکاری و کمک به محرومان جامعه را در برمی‌گیرد، فوق‌العاده ارزشمند است.

وی بیان داشت: بسیج از سال ۹۶ تا به امروز ۶ طرح مهم و سراسری را دنبال می‌کند که یکی از این طرح‌ها، طرح شهید رهنمون است.در این طرح اکیپ‌های پزشکی بسیج جامعه پزشکی یک محله، روستا یا نقطه‌ای محروم را انتخاب می‌کنند و ۳ تا ۵ سال در آن نقطه متمرکز می‌شوند تا کارها به درستی انجام شود.

سردار غیب‌پرور تصریح کرد: این طرح در سراسر کشور در حال انجام است، بنده دیروز با حضور در شهر بیرجند به صورت حضوری مشاهده کردم که این طرح با قوت کافی و با همت پزشکان بسیجی بدون هیچ چشم‌داشتی در حال انجام است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: محور این ۶ طرح در قالب شهید رهنمون مردمی‌ کار کردن است، یعنی اینکه نگاه دولتی وجود ندارد و از توان پزشکانی که جزئی از مردم هستند استفاده می‌شود. امروز عیناً‌ دیدم در این درمانگاه پزشکان تحصیل‌کرده ما انسان‌های باانگیزه، مؤمن و فداکاری هستند.

وی اظهار داشت:‌ امروز برای هر کدام از این امیدهای کشور حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان هزینه شد و هنگام رفتن به آنها هدیه‌ای به صورت نقدی داده می‌شود.

سردار غیب‌پرور بیان داشت: من به این طرح بسیار امیدوار هستم، زیرا زیرساخت این کار توسط پزشکان بسیجی و مردم در حال انجام است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان گفت: علاوه بر این ۶ طرح اندیشیده شده است تا ۲ طرح دیگر در قالب صنعت و کشاورزی انجام گیرد، همچنین باید با وزارتخانه‌های مربوطه هماهنگی‌ها صورت پذیرد و تا ۲ ماه آینده عملی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه