کد خبر: 1673

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۰:۵۶

ضرورت حمایت از داروی ایرانی

سخنگوی وزارت بهداشت، بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: تا موقعی که داروی ایرانی وجود دارد، هیچ بیمارستانی مجاز نیست داروی خارجی استفاده کند. دکتر ایرج حریرچی ، حمایت ها از کالاهای تولید داخل را نیازمند حرکت جهادی دانست و افزود: همه باید به این وظیفه دینی و […]

سخنگوی وزارت بهداشت، بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: تا موقعی که داروی ایرانی وجود دارد، هیچ بیمارستانی مجاز نیست داروی خارجی استفاده کند.

دکتر ایرج حریرچی ، حمایت ها از کالاهای تولید داخل را نیازمند حرکت جهادی دانست و افزود: همه باید به این وظیفه دینی و ملی عمل کنند.

وی افزود: ساماندهی تقاضا، سطح بندی خدمات تشخیصی و درمانی، زمینه سازی و تسهیل صادرات تولیدات داخل در حوزه دارو از جمله راه های حمایت از تولیدات داخلی در حوزه سلامت است.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: تا موقعی که داروی ایرانی وجود دارد هیچ بیمارستانی مجاز نیست داروی خارجی استفاده کند.

حریرچی افزود: در خصوص استفاده از تجهیزات پزشکی ایرانی هم، از مجموع ۴۴ هزار تخت بیمارستانی که بازسازی شده بیش از ۹۵ تا ۱۰۰ درصد از تولیدات داخلی و تجهیزات ایرانی استفاده شده است.

وی با تاکید بر حمایت وزارت بهداشت از تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: به تولید کنندگان توصیه می کنم مراقب تله قیمت ها باشند و بازار را طوری تنظیم کنند و کالای شان را با قیمتی عرضه کنند که مشتریان بتوانند بخرند.

 

انتهای پیام/
ارسال دیدگاه