کد خبر: 1052

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ - ۹:۵۳

توجه به زنان از بعد جسمی و روحی اثر انکارناپذیری بر عملکرد آنان دارد

کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران گفت: قانوگذاران باید بتوانند تسهیلاتی را فراهم کنند تا قوانین در جهت حمایت از زنان، کاهش مشکلات و موانعی که بر سر راه نقش زنان چه در محیط خانواده و جامعه، باشد.   دکتر معصومه درگاهی، کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان […]

کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران گفت: قانوگذاران باید بتوانند تسهیلاتی را فراهم کنند تا قوانین در جهت حمایت از زنان، کاهش مشکلات و موانعی که بر سر راه نقش زنان چه در محیط خانواده و جامعه، باشد.

 

دکتر معصومه درگاهی، کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ درباره حمایت ویژه از زنان گفت: اینکه یک هفته را به زنان اختصاص دهیم به دلیل اهمیت این موضوع است؛ با توجه به اینکه نقش زنان در خانواده اصلیترین نقش است، بنابراین توجه به زنان از بعد جسمی و روحی می‌تواند اثر انکار ناپذیری بر عملکرد زنان داشته باشد.

 

وی ادامه داد: برخورداری از سلامت جسمانی و روانی توجه به ارتقاء آگاهی و دانش، ارتقاء سطح رضایتمندی این قشر در خانواده و جامعه، رویکرد حمایتی جامعه همچنین فراهم آوردن امکان رشد در جامعه برای این قشر می‌تواند بسیار مهم باشد.

 

درگاهی، امیدواریم در هفته‌ای که به نام زنان نامگذاری شده مسئولان به مسائل زنان توجه داشته باشند، تصریح کرد: باید برنامه ریزی مسئولان در جهت حمایت از زنان، کاهش مشکلات و موانعی که بر سر راه نقش زنان چه در محیط خانواده و جامعه است، باشد.

 

این دندانپزشک تاکید کرد: بسیاری از زنان به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند در عرصه اجتماعی ورود پیدا کنند پس کسانی که در قانوگذاری نقش دارند اگر بتوانند تسهیلاتی را فراهم کنند تا زنان بدون استرس و دغدغه بتوانند در برنامه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشند، بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه تامین سلامت جسمانی زن به این معنا است که دسترسی راحت برای انجام معاینات دوره‌ای زنان وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال زنان باردار به راحتی به امکانات مراقبتی دسترسی داشته باشند یا اینکه آموزش‌هایی که به منظور حفظ سلامتی نیاز دارند به راحتی در دسترس داشته باشند.

 

کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران ادامه داد: بخشی از این امور بر طبق قوانین بین‌الملل به عهده دولتها گذاشته شده و جزو برنامه‌های سازمان‌های بهداشت جهانی تعریف شده است اما در قسمتی از این امر نیز بخش خصوصی می‌تواند برنامه‌هایی داشته باشد.

 

درگاهی، با تاکید بر اینکه ایجاد آرامش برای زنان مسئله قابل توجه دیگری است و زمانی فراهم می‌شود که به خواسته‌های زنان توجه شود، گفت: زن باید احساس آرامش و امنیت کند و البته حضور ان جی او ها و کمکهای مردمی موثر است اما هنوز باید راه بیشتری را طی کنیم تا به اهدافمان برسیم.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه