کد خبر: 1069

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۲

بررسی طرح «شهید رهنمون» با حضور مراکز بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ

    طرح «شهید رهنمون» با حضور مراکز بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ صبح امروز در سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ بررسی شد.   به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نشست مشترک اعضای این سازمان با رئسای مراکز بسیج جامعه پزشکی راجع به موضوع بررسی «طرح شهید رهنمون» صبح امروز در […]

 

 

طرح «شهید رهنمون» با حضور مراکز بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ صبح امروز در سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ بررسی شد.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نشست مشترک اعضای این سازمان با رئسای مراکز بسیج جامعه پزشکی راجع به موضوع بررسی «طرح شهید رهنمون» صبح امروز در این سازمان برگزار شد.

 

در این نشست در ابتدا مسعود جهانگیری، جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ شروع به بیان سخنانی کرد و گفت: در هر دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی تیمهایی سهمیه بندی شده تا برنامه ارتقاء خدمات بهداشتی و سلامت پیاده سازی شود.

 

وی با اشاره به اینکه در این باره کمیته‌ای با نام «کار گروه سلامت» تشکیل شد، تا با سرگروهی خانم فقیه نصیری انجام شود، ادامه داد: سپس این دو تیم با یکدیگر تلفیق شد تا آموزش بهداشت در سطح مناطق محروم مورد نظر بررسی کنند تا مناطق محروم جنوب تهران تحت پوشش قرار گیرند و ارتباط چهره به چهره با مردم در این مناطق بررسی شود و برای هر کدام از دانشگاه‌ها تیمها را تعریف کردیم.

 

در ادامه نشست دکتر طباطبایی، رئیس سازمان تصریح کرد: ما خواستیم تا در ۱۰ منطقه پایین شهر تهران خدمات را ارائه دهیم و به عنوان مثال تیمهای درمانی ما دو بار به منطقه وردآورد اعزام شد و لیست محلات را نیز درآوردیم.

 

وی با بیان اینکه ما باید یک جمعیت هدف را برای طرحها در نظر بگیریم تا به این شکل برآورد داشته باشیم، متذکر شد: به این شکل مشخص می‌شود که ماحصل کار ما چه تغییراتی را ایجاد کرده است و از این لحاظ این امتیاز محسوب می‌شود.

 

طباطبایی، خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم از قابلیت‌های بسیج در بحث پیشگیری با آیتم‌های مختلف استفاده کنیم؛ همچنین به دنبال این هستیم که با وزارت بهداشت موازی کاری نداشته باشیم و به حوزه سلامت کمک کنیم تا این طرح کشوری را به واقعیت نزدیک کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ تصریح کرد: تلاش کنیم تا فعالیت مورد نظر آموزشی، مشاوره‌ای باشد و این کار می‌تواند در مسجد، دفتر محلات و غیره اجرایی شود.

 

دکتر سیف، رئیس بیمارستان ایران مهر در این نشست گفت: اگر قرار است که آموزش دهیم باید در ابتدا خود فرد آموزش ببیند و آموزش باید ساختار داشته باشد وگرنه به نتیجه نمی‌رسد؛ در واقع باید تیم آموزش دهنده را مشحص کرد و اطمینان از دوام آن حاصل کنیم.

 

وی با انتقاد از اینکه ما در حوزه آموزش و پرورش مشکل جدید داریم، یادآورشد: ما باید وارد این حوزه شویم و آموزش در مدارس را پیگیری کنیم.

 

در پایان این نشست نیز دکتر هاله احمدنیا، رئیس مرکز بهداشت غرب تهران گفت: آموزش به افراد باید خانه به خانه باشد و می‌توانیم از خوابگاه‌های دانشگاهی کار را پیش ببریم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال دیدگاه