کد خبر: 1533

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۲

ارائه ویزیت رایگان تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه بهزیستی در منطقه ۱۵

تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، سه شنبه ۱۷ بهمن ماه به منطقه ۱۵ تهران ، خیابان خاوران جهت ویزیت پزشکی و مشاوره رایگان مردم اعزام شد. مهدی محمدپناه ، مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در خصوص این اعزام جهادی افزود: تیم عمومی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه متشکل از پزشک […]

تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، سه شنبه ۱۷ بهمن ماه به منطقه ۱۵ تهران ، خیابان خاوران جهت ویزیت پزشکی و مشاوره رایگان مردم اعزام شد.
مهدی محمدپناه ، مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در خصوص این اعزام جهادی افزود: تیم عمومی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه متشکل از پزشک عمومی ، تیم پرستاری ، تیم مشاوره و روانشناسی ، کارشناس تغذیه ، ماما و مددکار اجتماعی در قالب طرح شهید رهنمون به منطقه محروم و کم برخوردار خاوران در منطقه ۱۵ تهران اعزام و خدمات درمانی به صورت رایگان ارائه کردند.
محمدپناه همچنین افزود: تیم مذکور یکی از تیم های ثابت و جهادی مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی بوده که در ششمین روز از دهه مبارک فجر به منطقه کم برخوردار خاوران اعزام و در امام زاده اهل بن علی (ع) مستقر و بیش از ۲۵۰ نفر از شهروندان محترم از خدمات ویزیت پزشکی ، اندازه گیری تست قند خون و فشار خون ، مشاوره روانشناسی و تغذیه به صورت رایگان بهره مند شدند. همچنین در این تیم کارشناس مددکاری اجتماعی وظیفه بررسی ، ارجاعات و پیگیری مشکلات مراجعه کنندگان را در حوزه سلامت بر عهده داشت.
مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در خصوص طرح شهید رهنمون گفت: یکی از وظایف و مأموریت های بسیج جامعه پزشکی در تمام استان ها اعزام تیم های درمانی به مناطق محروم و کم برخوردار جهت ارائه خدمات درمانی رایگان است و با توجه به اینکه این مأموریت در سال های گذشته به صورت موردی و مناسبتی انجام می شد نتیجه مشخصی بعد از گذشت چند سال در یک منطقه خاص حاصل نمی شد. به همین دلیل مسئولین محترم سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور طرح شهید رهنمون را جهت استمرار و ثابت بودن اعزام های جهادی ارائه نمودند. در این طرح تیم های عمومی و تخصصی بنا بر شرایط منطقه با افراد ثابت و زمانبندی مشخص در طول بازه چهار ساله اعزام می شوند و خدمات آموزشی و درمانی به صورت رایگان ارائه می دهند. همچنین در این طرح وضعیت سلامت مردم آن منطقه به صورت دقیق بررسی و مشکلات مطرحه توسط کارشناسان اعزامی پیگیری می شود.
این طرح امسال در هفته بسیج در سراسر کشور آغاز شد و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هم مفتخر است تیم های عمومی و تخصصی در حوزه سلامت روان و توانبخشی را به مناطق کم برخوردار شهر تهران و روستاهای محروم شهرستان ری اعزام کند.

ارسال دیدگاه